Moksleivių sesija 2023

2023 m. balandžio 20 d.

Svarstai tapti mokslininku? Padėsime žengti pirmuosius žingsnius į mokslo pasaulį!

Kviečiame visus gamtos mokslais besidominčius ir eksperimentuoti mėgstančius moksleivius pradėti planuoti bei atlikti mokslinio stiliaus tyrimus ir pristatyti savo mokslinius darbus bei eksperimentus konferencijoje “Open Readings 2023”!

Moksleiviai ir mokytojai galės dalyvauti visoje konferencijoje balandžio 18 – 21 dienomis, kur savo pranešimus pristatinės mokslininkai ir jaunieji tyrėjai iš viso pasaulio. Tačiau tai ne viskas – jų lauks ir atskira sesija (balandžio 20 d.), kurios metu kviestiniai lektoriai paprastai, įdomiai ir suprantamai  moksleiviams papasakos apie savo darbo sritį, kokius mokslinius tyrimus jiems tenka atlikti kasdien ir ką reiškia būti mokslininku.

Po kviestinių svečių pranešimų moksleiviai pristatys savo tyrimus biologijos, chemijos ir fizikos srityse. Dalyviai savo darbus pristatys ir į susidomėjusiųjų klausimus atsakys stendinių pranešimų metu. Daliai dalyvių bus suteikta galimybė skaityti žodinį pranešimą visai auditorijai.

Galiausiai, kviesime į ekskursijas-workshop’us į Gyvybės mokslų centro bei Fizinių ir technologijos mokslų centro laboratorijas!

Moksleivių sesijos 2023 lektoriai

Vilnius-Lithuania iGEM 2022 komandos atstovai:

Simona Bendžiūtė (nanomedžiagų chemija) ir Gabrielė Olendraitė (molekulinė biologija). iGEM – tarptautinis, tarpdiscipliniškas sintetinės biologijos konkursas, skirtas moksleiviams ir studentams. Dalyvauti šiame konkurse Vilniaus universitetas komandą atrenka jau 8 metai iš eilės. Kas yra sintetinė biologija, apie šio konkurso sėkmes ir sunkumus Vilnius-Lithuania iGEM 2022 komanda supažindins klausytojus tiek paskaitoje, tiek laboratorijos erdvėse!

Dr. Dovydas Banevičius

Organinių šviestukų (OLED) technologija. Kas tai? Apie šios technologijos veikimą, pritaikymą kasdieniame gyvenime ir kodėl tobulinti šias technologijas sudomino mokslininką – papasakos šios srities ekspertas Dr. Dovydas Banevičius.

Dr. Vaidotas Stankevičius

Epigenetika tai mokslas apie paveldėjimą: skyrybos ženklai, nuskaitant genomą, keičia DNR kodo prasmę! Apie naujai sukurtą ir pasaulyje garsėjantį “Dnmt-TOP-seq” įrankį, skirtą atpažinti šiems skyrybos ženklams, pristatys šio įrankio autorius Dr. Vaidotas Stankevičius.
 
Informacija apie praėjusių metų moksleivių sesiją: Open Readings 2022.