Moksleivių sesijos programa
10:00 — Andrius Laurikėnas „Stiklas: nuo smėlio iki šviesolaidžių“
10:30 — Meda Surdokaitė „Nile Red“ fluorescencinio dažiklio sintezės optimizavimas“
10:45 — Ūla Trušytė „Violacein biosynthesis, extraction, and purification from Janthinobacterium lividum“
11:00 — Ramunė Dirvanskienė „Kaip smegenys mokosi?“
11:30 — Miglė Dovainytė „In the back of my mind“
11:45 — Morta Beniulytė „Excellent laundry quality, perfect dish cleanliness – high risk for freshwater algae“
12:30 — Renata Minkevičiūtė „Informacija, slypinti žvaigždžių spektruose“
13:00 — Darius Kastanauskas „Saulės baterijų jungimo tyrimas“
13:15 — Pijus Sadauskas „Garso fizinė struktūra ir jo matematinė išraiška“
13:30 — Nojus Jazukevičius „Didesnę nutukimo riziką lemiančio FTO geno vieno nukleotido rs9939606 polimorfizmo paplitimo nustatymas“
13:45 — Ignas Katkevičius „Evaluation of air pollution by lichen growth“
14:00 — Urtė Neniškytė „Šiuolaikiniai biofizikiniai metodai smegenų tyrimuose“
14:30 — Kipras Skrupskelis „The impact of soil acidity on seeds and plant growth.“
14:45 — Justė Dautaraitė „Maisto produktų antibakterinis poveikis“
Moksleivių sesijos dalyviai
2022 m. kovo 15 d. antrą kartą startuos tarptautinės studentų ir jaunųjų mokslininkų konferencijos „Open Readings“ moksleivių sesija. Ši sesija išskirtinai dedikuota gimnazijos klasių moksleiviams ir yra organizuojama siekiant populiarinti gamtos mokslus mokyklinio amžiaus gretose, sudominti mokslininko karjera. Moksleiviai buvo kviečiami su mokytojų pagalba atlikti mokslinio tipo tyrimus biologijos, chemijos ar fizikos srityse ir renginio metu pristatyti gautus darbo rezultatus. Šiemet renginyje dalyvaus 10 moksleivių iš 5 Lietuvos mokyklų: po 3 moksleivius iš Vilniaus Šv. Kristoforo gimnazijos, 3 iš Kauno tvirtovės VII forto bei po vieną iš Vilniaus M. Biržiškos gimnazijos, Utenos A. Šapokos gimnazijos, Tarptautinės Meridiano mokyklos ir Kauno Jono Jablonskio gimnazijos.
Moksleiviai kviečiami prisijungti ir pasiklausyti specialiai jiems pakviestų mokslininkų, kurie pristatys įdomiąją mokslo pusę, su kuria jiems tenka susidurti kasdien. Klausytoju gali tapti bet kuris moksleivis besidomintis mokslu, tereikia užsiregistruoti nuoroda, kuri yra paskelbta renginio puslapyje. Kviestinių lektoriai — savo srities profesionalai supažindins moksleivius temomis nuo neuromokslų, astronomijos iki šviesolaidžių.
Pirmasis kviestinis lektorius — Vilniaus Universiteto Chemijos ir geomokslų fakulteto darbuotojas dr. Andrius Laurikėnas. 2019 m. apsigynęs daktaro disertaciją Vilniaus Universitete chemijos mokslo srityje šiuo metu aktyviai prisideda prie mokslinės veiklos, veda paskaitas Vilniaus Universiteto studentams. Renginio klausytojams pristatys pranešimą tema „Stiklas: nuo smėlio iki šviesolaidžių“, kurio metu klausytojus supažindins, kokius procesus turi praeiti smėlis, kad taptų plona stiklo gija, kuria šviesa gali keliauti milžiniškus atstumus.
Antroji „Open Readings“ konferencijos moksleivių sesijos kviestinė lektorė — dr. Ramunė Dirvanskienė. Neuropsichologijos mokslų daktaro laipsnį įgijusi Edinburgo universitete, dirbo Anne Rowling regeneracinės neurologijos klinikoje. Šiuo metu yra lektorė Vilniaus Universitete, vyriausioji politikos analitikė sveikatos tyrimuose Vyriausybės strateginės analizės centre (Strata) bei Lietuvos psichologų sąjungos Neuropsichologijos grupės vadovė. Lektorė taip pat užsiima smegenų mokslo populiarinimu, yra knygos „Kaip veikia smegenys“ autorė. „Open Readings“ moksleivių sesijos metu skaitys pranešimą „Kaip smegenys mokosi?“. Paskaitos metu lektorė pasidalins neuro ir pažintinių mokslų žiniomis apie pagrindinius procesus, vykstančius smegenyse, kai asmuo mokosi.
Kita renginio kviestinė lektorė, VU Teorinės fizikos ir astronomijos instituto vyresnioji mokslo darbuotoja dr. Renata Minkevičiūtė. 2015 m. Vilniaus Universitete apsigynusi fizikos mokslų daktaro laipsnį astronomijos srityje aktyviai dalyvauja mokslinėje bei mokslo populiarinimo veikloje skaitant pranešimus, organizuojant tarptautinius vasaros kursus bei stovyklas. Renginio metu moksleiviams bus pristatytas pranešimas tema „Informacija, slypinti žvaigždžių spektruose“. Klausytojai bus supažindinti su žvaigždžių spektrais ir kokią informaciją apie žvaigždės galime sužinoti tyrinėjant žvaigždžių spektrus.
Ketvirtoji kviestinė lektorė — dr. Urtė Neniškytė. Ji yra VU Gyvybės mokslų centro Neurobiologijos ir biofizikos instituto molekulinės neurobiologijos grupės įkūrėja ir vadovė. Baigusi biochemijos doktorantūros studijas St. John‘s College Kembridžo universitete 2012 m. yra laimėjusi ne vieną apdovanojimą už jos mokslinius pasiekimus ir darbus, tokius kaip L‘Oreal moterims moksle. “Open Readings” konferencijos moksleivių sesijos metu ji pristatys paskaitą pavadinimu „Šiuolaikiniai biofizikiniai metodai smegenų tyrimuose”, kuriuo bus pristatomi neuromokslų naujausi metodai ir klausytojai supažindinami su neuromokslais vykdomais Lietuvoje ir supažindinami su smegenų tyrinėjimo principais.
