2022-11-22

Kviečiame į antrąjį Café Scientifique susitikimą, kuriame VU Gyvybės mokslų centro biotechnologijos instituto vyriausiasis mokslo darbuotojas dr. Mindaugas Zaremba ves paskaitą „CRISPR genų žirklės: Kas? Kam? Kaip?“ ir supažindins su šia paslaptinga technologija.

Dar visai neseniai spaudoje ir televizijoje vyravo kalbos apie lyg iš fantastinio filmo paimtas genų žirkles, kurių pagalba galima pakeisti visų gyvų organizmų (taip pat ir žmogaus) genetinę medžiagą DNR. Dažniausiai greta genų žirklių yra minimas ir mistiškas trumpinys CRISPR, kuris beje neturi nieko bendro su crispy traškučiais. Mintis, kad tokios technologijos pagalba galėtume pakeisti save pačius, glumina, tačiau ir žavi daugelį. Tad jeigu norite plačiau sužinoti, kas yra tos CRISPR genų žirklės, kaip jos veikia ir kur gali būti praktiškai pritaikytos, kviečiame susitikti Café Scientifique lapkričio 22 dieną!

Renginio data ir laikas: Lapkričio 22 d., 19 val.

Renginio vieta: baras „Galiorka“, Vokiečių g. 4, Vilnius.

Dr. Mindaugas Zaremba – Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro biotechnologijos instituto vyriausiasis mokslo darbuotojas. M. Zaremba vykdo fundamentinius bakterinių apsaugos sistemų tyrimus, bei atlieka taikomuosius tyrimus, skirtus saugiam CRISPR genomo redagavimo technologijos pritaikymui žmogaus genų terapijoje. Už pasiekimus dr. Mindaugas Zaremba buvo apdovanotas Lietuvos mokslo premija.